1 2 3 4 5 6

Kalendarium


PartnerzyLicznik odwiedzin: 2628834

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Aktualność
Zaproszenie na XVII Konferencję Naukowo-Techniczną

Zaproszenie na XVII Konferencję Naukowo-Techniczną "Błękitny San"

Zaproszenie

Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego  ma zaszczyt zaprosić Państwa  na XVII Konferencję Naukowo-Techniczną „Błękitny San”.  Konferencja odbędzie się 29 maja 2020 roku w Niebocku (gmina Dydnia).

Tematem przewodnim będzie: Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy na Pogórzu Dynowskim  determinantą ochrony dóbr przyrodniczych i kulturowych,  rozwoju turystyki oraz produkcji żywności wysokiej jakości.

Głównym założeniem Konferencji jest konstruktywna wymiana poglądów i doświadczeń oraz prezentacja wyników badań na temat:

- szeroko pojętej ochrony środowiska (w tym współczesnych problemów gospodarki odpadami  oraz perspektyw na nadchodzące lata);

- wykorzystania przyrodniczego, kulturowego, społecznego i gospodarczego potencjału Pogórza Dynowskiego do rozwoju funkcji turystycznej;

- poznanie uwarunkowań przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych w rozwoju rynku żywności wysokiej jakości.

Zapraszamy do wspólnych obrad przedstawicieli ośrodków naukowych, samorządów i biznesu,  aby przedyskutować zagadnienia dotyczące turystyki, ochrony środowiska naturalnego, dziedzictwa kulturowego  i możliwości produkcji żywności wysokiej jakości (np. żywności ekologicznej), podzielić się doświadczeniami, pozyskać cenną wiedzę i nawiązać nowe kontakty.

Komitet Naukowy, z uwagi na jednodniowy przebieg Konferencji i ograniczony czas trwania obrad, dokona wyboru tematyki referatów po kątem wiodącej tegorocznej problematyki. 

Pierwszeństwo prezentacji będą miały te osoby, które po raz pierwszy zgłosiły swój udział  w Konferencji,  a ich wystąpienia obejmują ww. tematykę.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie zgłoszone artykuły planujemy opublikować w monografii, po uzyskaniu pozytywnej recenzji wydawniczej.

Wszystkich Prelegentów ubiegłorocznej Konferencji oraz osoby zgłaszające artykuły do monografii, która ukaże się z datą 2020 roku pragniemy poinformować, iż wydanie jej zaplanowane jest w drugiej połowie roku.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Szczegółowe informacje wszystkim zainteresowanym osobom udzielane będą na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy.

Dokumenty do pobrania:

powróć do listy aktualności

 

 

 

WCZYTYWANIE