1 2 3 4 5 6

Kalendarium


Partnerzy

Licznik odwiedzin: 3199204

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Aktualność
Wierzbowy Zakątek w Izdebkach – wyjątkowe miejsce integracji

Wierzbowy Zakątek w Izdebkach – wyjątkowe miejsce integracji

17-18 listopada 2021 r., Izdebki

Grupa nieformalna „Aktywne Pogórzanki” w dniach 17-18 listopada 2021 roku realizowała w Izdebkach w gminie Nozdrzec inicjatywę pn. „Wierzbowy Zakątek w Izdebkach – wyjątkowe miejsce integracji”.
Głównym punktem realizowanego projektu były dwudniowe warsztaty dla mieszkańców Izdebek i okolic podczas których pod okiem trenerów z ŻyWej Pracowni z Krakowa powstała wyjątkowa altana.

Wyjątkowa bo do jej budowy nie został wykorzystany nawet gram cementu, żwiru czy piasku, choćby jeden gwóźdź czy łata z deski. Materiał z którego powstała altana to witki z wierzby w różnych rozmiarach wycięte nad brzegiem Sanu i pobliskiej rzeki. Umiejętnie połączone “patyki”, splecione i spięte lub związane stworzyły altanę, która już wiosną ożyje, puszczając zielone pędy.
Podczas warsztatów oprócz budowy altany uczestnicy uczyli się również wyplatać koszyki oraz drobne elementy dekoracyjne do przydomowego ogrodu. Oprócz mieszkańców Izdebek i okolicznych miejscowości w zajęciach warsztatowych uczestniczyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach. Pod koniec warsztatów do zajęć włączyła się młodzież klasy V ze Szkoły Podstawowej w Izdebkach, która wysłuchała krótkiej prelekcji o wierzbie i możliwościach jej wykorzystania. W tak szacownym towarzystwie w obecności gospodarza gminy Pana Wójta Stanisława Żelaznowskiego oficjalnie przecięto wstęgę i oddano społeczności Izdebek altanę do użytkowania. Uczestnicy tego wydarzenia otrzymali ekologiczne materiały promujące inicjatywę takie jak: torby, siatki na owoce, kubki, smycze oraz ołówki.
Karpacka inicjatywa lokalna pt. „Wierzbowy Zakątek w Izdebkach – wyjątkowe miejsce integracji” współfinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia "Pro Carpathia".

powróć do listy aktualności

 

 

 

WCZYTYWANIE