1 2 3 4 5 6

Kalendarium


Partnerzy

Licznik odwiedzin: 3199211

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Aktualność
Wierzbowy Zakątek na Wybrzeżu – nasze wyjątkowe miejsce spotkań i integracji

Wierzbowy Zakątek na Wybrzeżu – nasze wyjątkowe miejsce spotkań i integracji

20-21 listopada 2021 r., Wybrzeże

W wietrzny i słoneczny listopadowy weekend (20-21.11.2021 r.) nad brzegiem Sanu na Wybrzeżu zebrała się bardzo liczna grupa mieszkańców Wybrzeża i Słonnego by wziąć udział w warsztatach realizowanych w ramach inicjatywy pn. „Wierzbowy Zakątek na Wybrzeżu – nasze wyjątkowe miejsce spotkań i integracji". Zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez Panów Adama, Wojtka i Pawła z ŻyWej Pracowni z Krakowa poprzedziło spotkanie projektowo-inspiracyjne, na którym uczestnicy zostali wprowadzeni w temat projektowania i wykonywania elementów żywej architektury, a także wspólnie wykonali model altany, która nazajutrz powstanie.

Następnego dnia już na wyznaczonym wcześniej miejscu rozpoczęły się dwudniowe warsztaty podczas których powstała wyjątkowa altana zbudowana tylko z naturalnego materiału jakim są gałęzie wierzby. Misternie posplatane, umiejętnie powiązane i pospinane stworzyły oryginalne miejsce do wspólnych spotkań. Duże zainteresowanie, uśmiechy i chęci uczestników zaowocowały rozbudowaniem altany o kolejny element – tunel, który zostanie przedłużony już samodzielnie przez mieszkańców Wybrzeża. Podsumowanie działań projektowych nastąpiło przy ognisku z kiełbaskami, po którym dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi.
Grupa nieformalna „Aktywne Pogórzanki” w składzie: Renata Kaniuczak, Karolina Duduś i Katarzyna Iwańska, która przygotowała i realizowała inicjatywę dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczne zainteresowanie i wniesioną energię.
Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.

powróć do listy aktualności

 

 

 

WCZYTYWANIE