1 2 3 4 5 6

Kalendarium


Partnerzy

Licznik odwiedzin: 3705585

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Aktualność

"WIERZBOWY AZYL - społeczny zakątek inwencji i relaksu w Hadlach Szklarskich"

25.11.2022

Grupa nieformalna „HADLANIE” w składzie: Andrzej Pieniążek, Jan Chohura oraz Zofia Solarz w dniach 22-23 listopada 2022 roku realizowała w Hadlach Szklarskich w gminie Jawornik Polski inicjatywę pn. WIERZBOWY AZYL – społeczny zakątek inwencji i relaksu w Hadlach Szklarskich.

Głównym punktem realizowanego projektu były dwudniowe warsztaty dla mieszkańców Hadli i okolic podczas których trenerzy Adam i Wojtek z ŻyWej Pracowni z Krakowa wybudowali wspólnie z społecznością lokalną żywą altanę. Ta „budowla” powstała na terenie pałacowo-parkowym w Hadlach Szklarskich, a jej wyjątkowość polega na tym, że bo do jej powstania nie został wykorzystany nawet gram cementu, żwiru czy piasku, choćby jeden gwóźdź czy łata z deski. Materiał z którego została wybudowana altana to witki z wierzby w różnych rozmiarach, które umiejętnie splecione, spięte i związane stworzyły altanę, która już wiosną ożyje, puszczając zielone pędy.
Podczas warsztatów oprócz budowy altany uczestnicy uczyli się również stawiać wierzbowe płotki oraz wyplatać drobne elementy dekoracyjne do przydomowego ogrodu.
Oprócz mieszkańców Hadli Szklarskich i okolicznych miejscowości w zajęciach warsztatowych uczestniczyli seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w Hucisku Jawornickim. W tak szacownym towarzystwie oficjalnie przecięto jutowy „sznur” i oddano społeczności Hadli Szklarskich altanę do użytkowania.

Koordynacja oraz pomysł projektu Renata Kaniuczak z biura Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego.

Inicjatywa realizowana była w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.

powróć do listy aktualności

 

 

 

WCZYTYWANIE