1 2 3 4 5 6

Kalendarium


Partnerzy

Licznik odwiedzin: 3757040

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Obarzym - wioska szlaków

SZLAK SPACEROWY
OBARZYM – WIOSKA SZLAKÓW

Przy pomocy Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka" w Sanoku w obrębie wsi zostały wyznaczone piesze szlaki spacerowe. Ich przebieg rozpoczyna się od boiska sportowego w kierunku Działu. Następnie drogą leśną dochodzi się na Łaz, do punktu widokowego, z którego obejrzymy dolinę Sanu. Schodząc ze wzgórza, docieramy do drogi przez Obarzym. Wędrujemy do kolejnego punktu trasy - Domu Tradycji i Kultury. Następnie południowym stokiem idziemy w kierunku Moczarek. Na ich szczycie równinną drogą przez Kamieniec docieramy do przystanku z widokiem na wzniesienia nad Dydnią i Wydrną. Stąd już tylko klika minut dzieli nas od końca pieszej wędrówki i najważniejszego jej punktu - Kaplicy pw. Zwiastowania Pańskiego z 1828 r. Trasa jest przepiękna. Jej oznakowanie objęło również punkty widokowe na szczytach oraz osobliwości przyrody. Charakterystycznym przykładem jest „gruby buk" liczący ponad 200 lat. Drzewo rośnie na wzniesieniu Łaz. Obwód pnia na wysokości 1,2 m wynosi 462 cm. Na jego korze widać rdzawe nacieki. Korodujące odłamki pocisków pamiętają działania z czasów II wojny światowej.

W budynku remizy OSP w Obarzymie powstał Dom Tradycji i Kultury. Wśród eksponatów dawnego rzemiosła znajdują się m.in. prządka, żarna, cep. Można tutaj obejrzeć galerię Obarzymskie pieńki, która odkrywa przed zwiedzającym czteroletnią historię odbywających się w Obarzymie i Niewistce plenerów malarskich. Pokazuje cząstkę prac młodych artystów 2 dwukrotnie organizowanych warsztatów rzeźbiarskich. Dom Tradycji i Kultury to przystanek dla wędrowca. W centralnych punktach miejscowości usytuowane są dwie tablice przedstawiające obarzymską ofertę. Dodatkowe zainteresowanie turystów może wzbudzić II Szlak Architektury Drewnianej oraz trasa rowerowa Doliną Sanu .

Na podstawie www.powiatbrzozow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=513:obarzym-wioska-szlakow&catid=61:turystyka – Renata Kaniuczak

 

 

 

WCZYTYWANIE